کیفیت و مرغوبیت

واحد تضمین کیفیت

تهیه برنامه های کنترلی قطعات طبق تست پلن مشتری

واحد تضمین کیفیت

واحد مذکور وظیفه تهیه برنامه های کنترلی قطعات طبق تست پلن مشتری، بررسی شکایات مشتریان، تشکیل جلسات حل مساله برای رفع مشکلات تولیدی و برنامه ریزی و نظارت بر اجرای دوره ای آدیت محصول و ارزیابی کیفیت محصول خروجی و نظارت بر حسن اجرای تجزیه و تحلیل سیستم های اندازه گیری ( MSA ) جهت اطمینان از صحت سیستم های اندازه گیری و  کنترل آماری فرایندها(SPC)همچنین برنامه ریزی و اجرای دوره ای آدیت فرآیندهای تولید و طراحی گیج و ابزارهای کنترلی مورد نیاز برای کنترل قطعات ، برنامه ریزی و هدایت تیم طرح ریزی تحقق محصول وکمیته تجزیه و تحلیل عوامل شکست و آثار آن (کمیته FMEA) را بر عهده دارد.

کارگاه کنترل نهایی

در این کارگاه کلیه قطعات تولیدی براساس طرح کنترلی مربوط به هر قطعه کنترل می گردند. این کارگاه مجهز به انواع دستگاه های ترکیاب (MP)، ادی کارنت، ترازوهای با دقت بالا و کانویرهای لغزشی می باشد.

دستگاه های ترکیاب:

کارگاه کنترل نهایی مجهز به انواع ترکیاب هایی مانند ترکیاب های یونیورسال، ترکیاب خط میل لنگ، ترکیاب بیم اکسل و ترکیاب مخصوص خط شاتون می باشد. اپراتورها به روش ذرات مغناطیسی(Magnetic Particle) و زیر نور ماوراء بنفش قطعات را ترکیابی کرده و قطعات  سالم و ترک دار را از هم جدا می کنند. با این تجهیزات انواع قطعات ایمنی نظیر مثلثی های پژو 206 و 405، قطعات جلوبندی، میل لنگ ها و شاتون ها از نظر وجود ترک مورد بررسی قرار می گیرند.

دستگاه های ادی کارنت:

این دستگاه به روش غیر مخرب توانایی جداسازی قطعات و مواد با جنس و سختی های متفاوت را دارد؛ به طوریکه در صورت اختلاط مواد و یا نامنطبق بودن قطعات از لحاظ ساختار و سختی، این دستگاه توانایی جداسازی و سورتینگ را دارد.

دستگاه CMM:

این دستگاه ساخت کمپانی DEA می باشد که با دقت هشت میکرون و با میز کاری در ابعاد 3m×1m×1m   توانایی کنترل قالب ها و ابزار دقیق را دارد.قالب سازی شرکت آهنگری علاوه بر ساخت قالب، ابزار و قطعات یدکی پرس ها، ساخت انواع قالب های دایکست ایران خودرو را نیز انجام می دهد. کنترل کلیه  قالب های مذکور توسط پرسنل مجرب با دستگاه  CMM با بالاترین دقت انجام می گیرد. دستگاه مذکور این توانایی را دارد که، فایل های سه بعدی اندازه های قطعه را،  از طریق رایانه ودریافت کرده و با اندازه های اسمی وارد شده مقایسه و روی نقشه گزارش می کند.