صنایع هوا فضا

تجارت هوافضا، تامین کننده پیشرو در قطعات مختلف برای بخش هوانوردی

فورج سرد که با عنوان پرسکاری سرد نیز شناخته می شود، یکی از قدیمی ترین روش ها در صنعت فلز کاری محسوب می شود توسط این روش می توان شمش فلزی را با تحت فشار قرار دادن توسط ابزاری مخصوص به شکل مورد نظر در آورد. در این روش در کنار تغییر شکل ظاهری فلز مورد نظر خصوصیاتی از جمله مستحکم شدن , مفتول پذیری و دوام بالا را پیدا می کند. قطعات تولید شده از طریق این روش کاربرد های فراوانی در صنایع مختلف اعم از موشک سازی , هوا فضا و… دارد.
فورج سرد نسبت به فورج گرم به دلیل استحکام زیاد ماده نیروی بیشتری را می طلبد و اینکه جنس قطعه باید در دمای اتاق انعطاف پذیری کافی داشته باشد، در این روش صنعت گران شمش فلزی را تحت فشار قرار داده به صورت خمیر پلاستیکی تغییر شکل داده و توسط ابزاری آنها را به شکل مورد نظر در می آورند. همچنین در پرسکاری سرد مدت مورد نیاز برای تغییر در حالت شمش و تبدیل آن به دیگر اشکال متفاوت می باشد. از جمله مهم ترین کاربرد قطعات فورج سرد شده می توان به مواردی از جمله ؛ استفاده در صنایع موشک سازی , هوافضا یا به طور کل در صنایعی که امنیت انسان ها در گرو آن می باشد؛ و نیز تولید قطعات مشابه در تیراژ بالا از جمله صنایع خودرو سازی سبک، سنگین و… است.
ما در مجموعه شرکت آهنگری تراکتورسازی ایران توانایی تامین انواع قطعات صنعت هوا فضا را طبق درخواست مشتری براساس استانداردهای جهانی، در کمترین زمان، با بهترین قیمت و بالاترین کیفیت را دارا می باشیم.