ﻣﻌﺮﻓﻲ و ﺗﺎرﻳﺨﭽﻪ ﺷﺮﻛﺖ

شرکت آهنگری در سال 1360 به عنوان یکی از شرکتهای تابعه کارخانه تراکتورسازی ایران و به عنوان بزرگترین و مجهزترین کارخانه فورج گرم در خاورمیانه ، در مجتمع صنعتی تراکتورسازی ایران تاسیس شد.
شرکت آهنگری در زمینی به مساحت حدود 11 هکتار و فضای سرپوشیده 30500 متر مربع،ظرفیت تولید سالانه(با توجه به تنوع قطعات)حدود 15600 تن را دارا‌‌ بوده و در سالهای اخیر اقدام به اخذ جواز توسعه به میزان 5000 تن را نموده و ظرفیت  سالانه خود را به 20600 تن رسانده .
بهره گیری از تجهیزات پیشرفته دنیا در شرکت آهنگری ، آنرا قادر ساخته در زمینه های فورج، ساخت قالب، عملیات حرارتی، کیفیت و ماشینکاری خدمات گسترده‌ای به صنایع مختلف ارائه نماید. شرکت آهنگری طیف وسیعی از قطعات مهم و ایمنی را در صنایع مختلف از جمله خودرو سازی، کشاورزی، نفت و گاز، راه آهن و دریایی، راه ساختمان و معدن و مهندسی عمومی تولید‌‌ می‌کند. توانمندی اختصاصی این شرکت تولید انواع میل لنگ و در کنار آن تولید انواع قطعات با وزنهای 200 گرم تا 150 کیلو گرم‌‌ می‌باشد.
لوگوی این شرکت برگرفته از شکل و نمای آهنگری به سبک قدیم می باشد که بر روی سندان انجام می گرفت و آهن گداخته شده در کوره را بر روی سندان قرار می دادند و با چکش و پتک بر روی آن می کوبیدند تا به شکل مورد نظر در آید.