Failed to load licensing components!

Please RE-INSTALL / REPAIR SKIN! DO NOT UNINSTALL THEME which will cause unrecoverable data loss!

Get Aggregated RSS

صدور مجوز افزایش سرمایه ۱۰۰ و ۱۲۸ درصدی برای پتروشیمی مارون و آهنگری تراکتورسازی از سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی با تحولاتی در سهام این دو شرکت آن هم در روز منفی شاخص همراه بود.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، در حالی روند نزولی شاخص بورس امروز هم تکرار شد که در این روز منفی ، صدور مجوز افزایش سرمایه 100 و 128 درصدی برای پتروشیمی مارون و آهنگری تراکتورسازی ایران از سود انباشته و تجدید ارزیابی با تحولاتی در سهام این دو شرکت همراه بود.

براساس این گزاش، پتروشیمی مارون که یکی از بزرگترین شرکت های فرابورس و با قیمت 3525 تومانی هرسهم، دومین سهم گران این بازار بشمار می رود، دیروز مجوز سازمان بورس مبنی بر افزایش سرمایه 100 درصدی را دریافت کرد تا طی دو مرحله و از سود انباشته ، سود 400 میلیارد تومانی را ابتدا به 600 و سپس طی دو سال بعد به 800 میلیارد تومان برساند.

این رویداد موجب شد تا سهام "مارون" با رشد کمتر از یک درصدی قیمت سهام به 3529 تومان برسد اما حجم معاملات حدود 10 هزار سهمی آن ( تا ساعت 11:30 دقیقه) نشان از کم رمقی بودن اثر صدور مجوز افزایش سرمایه داشت.

این درحالی است که عصر دیروز آهنگری‌ تراکتورسازی‌ ایران‌ به عنوان نخستین شرکت بورسی در سال جاری مجوز افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی ها را دریافت کرد.

این اتفاق با خوشحالی سهامداران "خاهن" البته بعد از ماها صبر و انتظار توامان شد و امروز این شرکت با رشد 5 درصدی قیمت و معامله بیش از 1.7 میلیون سهمی و صف خرید بیش از 2.1 میلیون سهمی روبرو شد.

 
برچسب ها: آهنگری, تراکتورسازی, شرکت آهنگری دسته بندی :
about author